Πρωταθλητής κόσμου στους εφήβους: Χρυσό μετάλλιο στο παγκόσμιο πρωτάθλημα Καράτε ο Ηλίας Ψωμάς, μας έκανε περήφανους

Ηλίας Ψωμάς: Ο νεαρός αθλητής, αναδείχθηκε παγκόσμιος πρωταθλητής στους έφηβους στα +70κ. στο καράτε, στο παγκόσμιο πρωτάθλημα που διεξάγεται στο Ικόνιο, στην Τουρκία. Ο Έλληνας πρωταθλητής συνέχισε τις εκπληκτικές του εμφανίσεις και στον τελικό της κατηγορία των +70κ. στου έφηβους, νίκησε τον Εσθονό Σαβέλι Μπολότσκι με 8-0 και ανέβηκε στο υψηλότερο σκαλί του βάθρου.

Ηλίας Ψωμάς: Ο εθνικός ύμνος ακούστηκε στο Ικόνιο και η ελληνική σημαία ανέβηκε ψηλά, για χάρη του Ψωμά

Στην πρεμιέρα της διοργάνωσης την Τετάρτη (26/10), ο νεαρός αθλητής της Δόξας Γαλατσίου νίκησε κατά σειρά τον Λετονό Άλεκς Καζάνστεφς με 4-1, τον Τούρκο Τουχανάν Τσελίκ με 3-2, τον Τυνήσιο Ραϊέν Γκαζουανί και τον Ουκρανό Μάτβιο Περεούντα με 2-0.